Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
8 ürün bulundu.

Tropikal Bitkiler

Tropikal Bitkiler

Tropik bitkiler ve çeşitleri tropik iklim kuşağında yaşayan bitkilerdir.Bulunduğu iklimin gerektirdiği yağış,nem ve sıcaklığa göre yetişen bu bitkiler Türkiye şartlarında yetişirken oldukça dikkatli olunmalıdır.Diğer bitkilere nazaran bu bitkiler daha çok suya ihtiyaç duymaktadır.Tüm bunların yanı sıra tropik çiçekler geniş yapraklara ve güçlü gövdelere sahiptir. Bu sebeple iç ve dış mekân larda oldukça tercih edilirler.Evinizde bahçenizde yada iç dış tüm mekânlarda kullanılan bu tropik bitkiler oldukça hoş görüntüleriyle de dikkat çekmektedir. Kısacası kullanılan alan farketmeksizin tropikal süs bitkileri bulundukları her alana şıklık ve farklılık katmaktadır. Bulunduğunuz yaşam alanlarına farklılık katmak istediğinizde bunu tropikal süs bitkileriyle olduk kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Tasarım konusuna gelindiğinde ise birçok farklı çeşitte tropik bitkiler arasında istediğiniz bitki türlerini seçerek istediğiniz ortamın atmosferini kolayca değiştirebilirsiniz.

Tropikal Süs Bitkisi Çeşitleri

Tropik iklime uygun bitkilerde,hem iç,hem dış mekân tasarımlarında oldukça tercih edilmektedir. Bunun yanında, tercih edilen bu çiçekler bulundukları ortama kolaylıkla uyum sağlamakta ve ortamı oldukça zengin göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra aklınızdaki tasarıma uyum sağlayabilecek farklı çeşitlerde, birçok tropik bitki bulunmaktadır. Bazı tropikal bitki çeşitleri şunlardır;

Starliçe: Bu çiçeklerin, Anavatanı Güney Afrikadır. Bunun yanı sıra beyaz gösterişli çiçeklere sahip olan bu bitkinin,bakımı oldukça kolaydır. Türkiye'de turna gagası yada cennet kuşu olarak ta bilinen bu çiçekler, dış mekan bitkileri arasında yer almakta,bahçe ve parkları görsel açıdan oldukça zengin göstermektedir.

Bazı tropikal çiçekler ve isimleri şunlardır;

Kalanşo: Bu bitkiler, yer aldıkları alanı canlandırması ve neşelendirmesiyle bilinmektedir. Tropik bitkiler arasında yerini alan bu şık çiçekler, iç mekan ve dış mekânlarda oldukça şık ve gösterişli gözükmektedir.

Para Ağacı: Para ağacı, gövdesi üzerinde karışık bir dizilim sergileyen elips yapraklara sahiptir. Bu bitkiler, güneşi seven tropik bitkiler arasında yerini almaktadır. İç mekânlarda kullanım açısından şıklık sunan bu tropik çiçek, sıklıkla tercih edilen çiçekler arasında yerini almaktadır.

Sukulent: Genellikle sıcak ve kuru iklimlerde yaşayan bitkiler arasında yer almaktadır. Bu bitkilerin bilinen en temel özelliği, su depolayarak hayatta kalabilmeleridir. Dikensiz ve kalın yaprakları, su tutması için oldukça işe yaramaktadır. Bu bitkiler, kuraklık durumlarında bile oldukça uzun süre yaşayabilmektedir.

Kauçuk Ağacı: Bu bitkiler Amazonlara özgü, öz sıvısından kauçuk elde edilen bir bitkidir. Sıcak ve renkli ortamları seven bu çiçekler ev ortamında ve saksı içerisinde yetişmek için oldukça hoş tercihlerden olabilecek çiçekler arasındadır.

Barış Çiçeği: Barış çiçekleri diğer bir adıyla yelken çiçekleri, Amerika kıtasının tropikal bölgelerinde yetişen çiçekli bir bitkidir. Tropikal bitki çeşitleri arasında evde yetişmek için uygun olan bu çiçekler,ev cinsi çiçekler olarak bilinmektedir.

Zeytin Bonsai Ağacı: Bonsai ağaçları, şık görüntüleriyle ev ortamına bambaşka bir hava katacak olan, tropikal saksı çiçeklerinden biridir.Bu sebeple oldukça tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır.

Guzmanya Çiçeği: Bu tropik bitkiler kısa gövdeli, yaprakları üst üste binmiş şekilde sıralanan hem yaprağı, hemde çiçeği olan tropik bitkiler arasında yer almaktadır.

Yuka Ağacı: Anavatanı Amerika kıtası olan bu bitki,avize yada hançer bitkisi olarakta bilinmektedir. Dik bir görüntüye sahip bu bitki dayanıklılığıyla bilinmektedir. Ev,ofis yada bahçeler için oldukça tercih edilen bu bitkiler, güneşe ve sıcağa oldukça dayanıklı tüm bunların yanında susuzluğuda kaldırabilecek,tropik bitkiler arasında yer almaktadır.

Areka Çiçeği: Palmiyeye benzer yapraklara sahip bu çiçekler, sahip oldukları şık görüntüleriyle, iç mekan dekorasyonlarında oldukça tercih edilen, tropikal çiçekler arasında yer almaktadır.

Fil kulağı: Bu bitkiler, sıcak ortamları seven, tropik bitkiler arasında yerini almaktadır. Bunun yanında,oldukça şık görüntüsü sebebiyle salonlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Livistona: Bu çiçekler, Avustralya bölgesinde yetişen palmiye kökenli bir bitkidir. Ülkemizde, bahçelerde ve parklarda oldukça tercih edilen tropik bitkiler arasında yerini almaktadır.

Orkideler: Orkideler,inanılmaz şıklıkta ve özel günlerde oldukça tercih edilen tropik saksı bitkileri arasında yerini almaktadır. Bu çiçekler,sıcak ve nemli ortamları sevmesi nedeniyle, iç mekânlar için oldukça doğru tercihler olacaktır.

Deve Tabanı: Deve tabanları,Meksika'nın güneyinde yetişen tropikal bir bitki çeşididir. Uzun saplı,koyu yeşil renkte olan bu tropik bitkiler parlak yapıları sayesinde, oldukça dekoratif gözükmekte ve bu sebeple, iç mekan tasarımı için oldukça tercih edilmektedir.Bu ve bunun gibi birçok tropik bitki çeşitleri,bahçelerde, salonlarda oldukça tercih edilmekte ve kolay bakımları sebebiyle de, oldukça sevilmektedir.

Tropikal Bitki Fiyatları

Yapıları gereği, tropik bitkiler kolay bakımlarıda göz önüne alınarak birçok tasarımda sıklıkla kullanılmaktadır. İlk olarak çoğunluğu sıcağı seven bu bitkiler, bolca güneş ışığı görmek isterler. Çok soğuk ortamları sevmeyen bu bitkiler,için humuslu topraklar oldukça faydalıdır.

Türkiye şartlarında,iç ve dış mekânlarda son dönemlerde belli oldukça tercih edilen bu bitkiler, farklı tasarım saksılar kullanılarak yaşam alanınıza güzellik ve estetik katacaktır. Böylece, ortam daha sıcak ve samimi bir hale gelecektir. Bu noktada merak edilen ise, tropikal bitkilerin fiyatları olmaktadır.

Tropikal bitkiler, çeşitli unsurlara göre fiyat farklılıkları göstermektedir.Mevsim koşulları,bulunulan bölge,tercih edilen tropikal bitki çeşidi fiyat üzerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Tropikal Saksı Bitkileri Siparişi

Farklı özelliklere sahip tropikal bitkiler, farklı tasarımlarda kullanılmaktadır. Böylece yaşam alanlarınız istediğiniz görüntüye kavuşmuş olacaktır. Tropik çiçekler, canlı ve şık ortamlar oluşturmak için oldukça doğru seçeneklerdir. Tüm bunların yanında, kolay bakım yapılabilmesi ve bulundukları ortama kolayca uyum sağlayabilmesi,açısından oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tropikal bitkiler,çeşitlerine göre saksılarda, iç mekân yada dış mekân tasarımlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dış mekânlarda, büyük saksılarda büyük çiçekler kullanılmaktadır.İç mekânlardaysa daha küçük saksılarda,küçük ebatlarda tropikal bitkilere yer verilmektedir. Ancak tamamıyla bu egzotik çiçek ler,oldukça şık ve gösterişli gözükmektedir. İstediğiniz tropikal saksı çiçeklerini belirleyerek, iç yada dış mekân farketmeden aklınızdaki tasarıma ve bütçenize uygun olan tropik bitkiler arasında seçim yapabilirsiniz. Bu noktadan sonra yapmanız gereken, siparişinizi oluşturmak olacaktır. Şık saksılardaki bu tropik çiçeklerle, yaşam alanlarınızda bambaşka bir atmosfer yaratmış olacak böylece, kendi isteğiniz doğrultusunda konfor alanınızı istediğiniz bu tropik bitki tasarımlarıyla,oldukça şık ve gösterişli bir hâle getirmiş olacaksınız.

Whatsapp