Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
4 ürün bulundu.

Lilyum

Lilyum

Zambakgiller familyasının bir üyesi olan Lilyumlar, uzun yıllar boyunca kendilerine has asaleti ve zarafeti ile bilinmektedir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan bu özel çiçekler, hoş kokuları ve estetik görüntüleri ile ön plana çıkmaktadır.Bu sebeple özel günlerde sıklıkla tercih edilen çiçeklerin başında gelmektedir.

 

Doğanın bir armağanı olarak kabul edilen Lilyumlar, farklı renk tonları ile muazzam bir görüntüye sahiptir. Beyaz,pembe,turuncu, sarı gibi birçok renge sahip olan bu özel çiçekler, zarafeti ve naif liği temsil ederler. Bu renklerin kendi içinde bilinen farklı anlamları mevcuttur.Lilyum aynı zaman da hoş kokularıyla da oldukça dikkat çekmektedir. Bu çiçeklerin yaşam alanlarına tazelik ve ferahlık kattığı düşünüldüğünde,onların neden bu kadar tercih edilebilir çiçekler arasında yer aldığı daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Yıllar boyunca Lilyumlar,saf aşkın naif bir sembolü olarak bilinmektedir.Bu özel ve zarif çiçeklerin anlamları zarif bir derinlikle birleşerek, özel anlara ışık tutmaktadır. Derinliği temsil eden bu çiçeğe farklı aranjmanlar yapılarak,özel anların muazzam temsilcileri haline getirilebilir.

Lilyumlar kendilerine has birçok özellikler içermektedir. Bu özellikleri sayesinde hem sıklıkla tercih edilmekte hemde bakımları bu doğrultuda yapılmaktadır. 

Lilyum çiçekleri göz önünde olan birçok özelliği sayesinde, doğanın zarif süsleri olarak kabul edilmektedir. Bu çiçeklerin dikkat çekici gövdeleri,90 cm kadar çıkmaktadır. Bu şekilde âdeta güzelliğini tüm evrene ispat etmektedir. Farklı Lilyum renk seçenekleri ile de duygu ve anlamlar ilişkilendirilir. Bu sayede bu çiçekler, oldukça özel ve anlamlı bir hâle gelir. 

Fakat Lilyum çiçekleri sadece olağanüstü görüntüsü ile değil muazzam ve eşi benzeri olmayan bir kokuyla da, etrafında büyüleyici bir hava yaratmaktadır. Bu çiçeğin en fazla koku veren renginin ise beyaz olduğu bilinmektedir. Lilyum çiçeklerinin taşıdığı bu olağanüstü ve baskın koku, yaşam alanlarının doğal bir ferahlığa kavuşmasını sağlamaktadır.

Bu çiçeklerin bir diğer genel özellikliği arasında turuncu, mor, sarı, beyaz, kırmızı tonlarına sahip olmaları yer almaktadır. Lilyumların her bir renginin kendine has bir anlamı bulunmaktadır. Bu sebeple Lilyum çiçeklerini tercih etmeden önce anlamlarını bilmek oldukça işinize yarayacaktır.

  • Beyaz Lilyumlar genel olarak saflığın ve masumiyetin sembolü olarak bilinmektedir. Temiz bir güzelliğe sahip olan bu çiçekler, saf duyguları ifade etmek için sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Pembe Lilyumlar,bolluğun ve bereketin simgesi olarak bilinirler. Renklerinin canlılığı yaşamın bereketini temsil etmektedir. Bu sebeple Pembe Lilyumlar, güzellik arayışını ifade etmektedir.
  • Kırmızı Lilyumlar,diğer tüm çiçeklerde olduğu gibi tutkuyu sembolize ederler. Güçlü duyguları ifade etme biçimi olan bu çiçekler, romantik duyguların vurgulanması için oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır.
  • Turuncu Lilyumlar ise güven ve zenginliği ifade etmektedir. Canlı ve enerjik bu renk ile olumlu duyguları, karşınızdaki kişiye aktarmak oldukça kolaydır.
  • Sarı Lilyumlar,minnettarlığı sembolize etmektedir. Bu renk teşekkür etmek yada birine olan minnettarlığınızı göstermek için oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır. Buradan yola çıkarak her bir Lilyum renginin, taşıdığı bambaşka anlamlar mevcuttur. Özel anlarınıza derinlik ve anlam katmak istediğinizde bu zarif çiçekler, oldukça hoş tercihler arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanında bu özel ve naif çiçeklerin bakımı ve çoğaltılması da oldukça önemli detaylar arasında yer almaktadır. Çünkü bu çiçeklere doğru yapılan bir bakımla ve çoğaltma ile yaşam alanlarında doğanın ferah güzelliği her daim devam edecektir.

Lilyum çiçekleri, soğanlı bir çiçek olması sebebiyle oldukça kolay bir şekilde çoğaltılmaktadır. Bu çoğaltma işlemi köklerden ayırma yöntemi ile yapılmaktadır. Lilyum çiçeklerinin ideal ekilme zamanları ise genel olarak sonbahar aylarıdır. Bu sebeple saksı değişimi bu aylarda yapılmalıdır. Lilyum çiçekleri iç mekânlarda, güneş ışıklarına direkt maruz kalmayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Filtrelenmiş güneş ışığını seven bu özel çiçekler, yılda bir kez yapılan toprak değişimi sayesinde oldukça uzun ömürlü olabilmektedir.

Lilyum çiçeklerinin çok sıcak yada çok soğuk havaları sevmezler. Bu çiçeklerin sulaması ise her zaman toprağın nemli kalacağı şekilde yapılmalıdır.Yani bu çiçeklere bol su vermekten kaçınılmalı ihtiyaç duyduğu düşünüldüğü zamanlarda su verilmelidir. Lilyumlara sulama konusunda önem ve özen gösteremediğiniz günlerin ertesindeki günde,kesinlikle fazla su verilmemelidir. Çünkü bu durum çiçeğin çürümesine yol açabilir.Aynı zamanda aşırı sulama yapma durumunda çiçekler so lar ve çiçekleri asla açmaz.21 ila 25 derece sıcaklığa kadar oldukça dayanıklı olan bu çiçekler,di rekt güneş ışığı almamalı ve rüzgardan kesinlikle korunmalıdır.

Lilyum Çiçeği Siparişi 

Lilyumlar yüzyıllar boyunca asaleti ve gücü temsil etmektedir. Yüzden fazla çeşide sahip olan bu özel çiçekler, masumiyeti sembolize etmesi ile yeni aşkların simgesi, yeniden doğuşu sembolize etmesi ile yeni bebek çiçeği olarak tercih edebileceğiniz ve sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz çiçekler arasında yer almaktadır. 

Sevdiklerine hediye olarak çiçek göndermek isteyenler, rahatlıkla Lilyum çiçeklerinden oluşturul muş Lilyum buketlerini tercih edebilirler.Lilyum aranjmanları özel anlara kattığı sıcaklıkla bilinmektedir. Gösterişli ve dikkat çekici bir duruşa sahip olan bu çiçekler,pek çok farklı türüyle de ortamlara oldukça kolay bir şekilde uyum sağlamaktadır.Beyaz,turuncu, sarı, kırmızı gibi birçok renge sa hip Lilyumlar aranjmanlara oldukça yakışmakta ve zarafeti ile göz kamaştırmaktadır. 

Bu sebeplerle tüm özel ve anlamlı günlerde, sevdiklerinize gönderebileceğiniz zarif çiçekler ara sında yer alan Lilyumlardan sipariş vererek, sevdiklerinizi benzersiz çiçeklerle mutlu edebilirsiniz.  Günümüzde kolaylıkla sipariş verebileceğiniz bu özel çiçekler,sevdiklerinizle aranızdaki bağın da ha fazla kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Lilyum Çiçeği Fiyatı

Geçmiş zamanlarda bile imparatorlukların sembolü olmuş olan Lilyumlar,sevdiklerinize duygularınızın derinliğini anlatmak için oldukça doğru hediye seçenekleri arasında yer almaktadır. Asaleti ve zarafetiyle göz dolduran bu naif çiçekler, görüntülerinin yanı sıra eşsiz kokularıyla da sevdiklerinizi oldukça etkileyecektir. Eğer sevdiklerinize asaleti ve zarafeti aynı anda yaşatmak istiyorsanız bu çiçekler tam size göre olacaktır.

Lilyumların fiyatları ise türüne ve sahip olduğu büyüklüğe göre değişiklik göstermektedir. Lilyum için tercih edilen metaryellerde, bu noktada oldukça önemli bir yere sahiptir. Yani saksıda yada vazodaki Lilyumlar farklı fiyatlara sahiptir. 

Bunun yanında Lilyumların kullanıldığı aranjmanlarda,fiyat konusunda önemli bir yere sahiptir. Aranjmanlarda kullanılan diğer ürünlerde fiyatlar üzerinde belirleyici bir etkendir. 

Kısacası farklı ürünlerin ve aksesuarların kullanılması Lilyum fiyatlarının değişkenlik gösterme sine neden olmaktadır. Özellikle kadınlar için hoş tercihler arasında yer alan bu çiçeklerin, marka değeride fiyatıyla orantılı bir şekilde ilerlemektedir.

Whatsapp