Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
39 ürün bulundu.

Orkide

Orkide

Orkide çeşitleri; özel günlerde diğer çiçeklerden ayrılan zarif güzelliği ile sevdiklerine şık bir hediye vermek isteyen kişiler için ideal bir seçimdir. Canlı orkideler sevgilinize, annenize ya da yakın bir arkadaşınıza özel günlerde hediye verebileceğiniz en güzel alternatifler arasında yer alır. Görsel güzelliği ve mis kokusunun yanında, en gerçek duyguları samimi şekilde yansıtan bu bitkiler sevginin somutlaştırılması konusunda işe yarar. Orkidelerin içerisinde barındırdığı derin anlam; sevdiklerinize karşı içinizde büyüttüğünüz duyguları karşı tarafa iletir. Canlı orkide çiçeklerinin avantajlı özelliklerinden faydalanmak için ne anlama geldiğini bilmekte fayda vardır. Bu anlamı göz önünde bulundurarak, yerine uygun olan orkide çiçeklerini kullanmak çok daha kolay olacaktır.

Orkide; farklı renk seçenekleriyle zarafeti, sadakati ve asaleti yansıtır. Ancak her orkidenin anlamının renk özelliğine göre farklılık gösterdiği düşünüldüğünde, annenize ya da sevgilinize hediye edilebilecek olan orkide türünün aynı renk olması beklenemez. Bundan dolayı orkide renklerinin anlamı hakkında bilgi sahibi olmak, birbirinden şık canlı orkide çeşitleri arasında aha kolay seçim yapabilmeyi sağlar.

Orkide Çeşitleri

Özel günlerde ve günlük hayatta sadece içinizden geldiği için sevdiklerinize orkide çiçeklerinin benzersiz güzelliğini hediye etmek isteyebilirsiniz. Beklenmedik anlarda sunulan orkide çiçekleri, çok düşünceli ve etkileyici bir hediye olacaktır. Çünkü değer verdiğiniz birine karşı olan derin duyguları göstermenin yolu orkide türlerinden geçebilir. Özellikle âşık olduğunuz insana orkide almak, aslında ona bir nevi ‘’seni sonsuza kadar seveceğim’’ demenin başka bir yoludur. Her orkide rengi, farklı bir anlamı yansıttığı için buna bağlı olarak farklı renklerde orkideler şu şekilde sıralanabilir:

Mor Orkide

Mor orkideler, asaleti temsil eden çiçekler olarak bilinir. Geçmiş dönemlerde kraliyet ailelerinin en fazla tercih ettiği renk seçeneği olan mor rengi, asaletle birlikte sadakat duygusunu karşı tarafa ifaden etmek isteyen kişilerin özel günlerde mor orkide göndermek doğru bir seçimdir. Değer verdiğiniz birine mor renkli orkide hediye ettiğinizde, ona verdiğiniz değeri en güçlü şekilde gösterme fırsatı verir.

Beyaz Orkide

Orkide denildiğinde ilk akla gelen her zaman beyaz renk seçeneği olmuştur. Bu seçimin altında yatan temel sebep ise bilindiği gibi beyaz rengin masumiyeti ve saflığı yansıtmasıdır. Buna bağlı olarak beyaz orkidenin anlamı da doğal olarak saf ve gerçek sevgidir. Birine beyaz orkide hediye edildiğinde, tazeliği ve dürüstlüğü ile en gerçek duygularınızı yansıtma fırsatı yakalayabilirsiniz. Değer verdiğiniz insana hoş bir jest yapmak için beyaz orkideler çok ideal bir seçimdir.

Mavi Orkide

Güç, asalet, barış gibi önemli unsurlar mavi orkidenin gölgesinde kendini sergiler. Zarif görünümü ve değer verdiğiniz insanların enerjisini yükseltme özelliği bulunan bu orkideye bir şans verebilirsiniz. Mavi orkideler aynı zamanda barışmak istediğiniz kişiye özür dileme çiçeği olarak takdim edilebilir.

Sarı Orkide

Güneşinde rengini aldığı sarı, doğal olarak samimiyetin ev sıcaklığında rengi olarak nitelendirilir. Sarı orkidelerin anlamı ise değer verdiğiniz insana karşı içinizde büyüttüğünüz duyguları ifade eder. Bu yüzden yakın arkadaşınıza ya da kardeşinize çiçek hediye etmek istediğinizde, en doğru seçim her zaman sarı orkidelerdir. Buna karşı dostluğun samimiyetini en derinden hissettiren bu zarif bitkiler, nadir şekilde bulunan sarı orkidelerle sevdiğiniz insanın yüzünü güldürür.

Kırmızı Orkide

Tutku ve arzuyu temsil eden kırmızı orkideler, diğer orkidelerle kıyaslandığında çok nadir şekilde karşılaşılan bir çiçek çeşididir. Orkide çiçeğinin hangi anlama geldiği düşünüldüğünde, tercih edilen orkidenin rengine göre bu anlamın çok değiştirdiği doğrudur. Çünkü renkler, her konuda olduğu gibi çiçeklerde de farklı birçok mesaj verebilme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı orkidenin yoğun duyguları ifade etme konusunda başarılı olan yönü, kırmızı orkidelerle çok daha baskın olabilir.

Pembe Orkide

Orkide almak istediğinizde, doğal ve naif duruşuyla pembe orkideler çok doğru bir seçim olarak karşınıza çıkar. İlgi çekici görüntüsünün yanında pembe orkidelerin benzersiz bir kokusu vardır. Aynı zamanda pembe orkidenin içerisinde çok derin bir anlamın barındığı söylenebilir. Masumiyetin ve tatlılığın temsilcisi olan pembe orkideleri, değer verdiğiniz insanların en özel günlerinde onları mutlu etmek için kullanabilirsiniz. Farklı renkleri ile her göreni etkisi altına alan orkideler sayesinde, karşınızdaki insana olan masum duygularını en gerçek haliyle yansıtma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Canlı Orkide Nasıl Bakılır?

Orkide çiçeği; ilgi çekici görüntüsü ve farklı renkleri ile uzun süre aynı güzelliğini koruyabilen çiçeklerdir. Ev ve işyerlerinde çok şık bir iç mekân dekorasyonu yaratan bu güzel bitkiler, bulunduğu her ortamı çok kısa süre içerisinde güzelleştirebilir. Ayrıca özel günlerinde favori çiçeği haline gelen canlı orkide, hediye edildiğinde karşı tarafa kendini değerli hissettirir. Güzel ve narin orkidelerin bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken noktaların göz önünde bulundurulması, çok daha uzun süre boyunca aynı güzelliği ile ortama renk katmasını sağlar.

Özel günlerde en fazla tercih edilen çiçek seçeneği olan orkide çiçeği; hafızalara iz bırakan mis kokusu ve naif görüntüsü ile çok fazla ilgi çeker. Narin ve uzun gövdesi ile aslında çok hassas bir bitki olan orkideler, orkidegiller ailesine dâhildir. Bu çiçeğin dünya üzerinde 800’den fazla çeşidi olduğu düşünülür. Beyaz, pembe, mavi, sarı, kırmızı gibi birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olan orkideler görenlerin dikkatini çekerken, dünya genelinde ve ülkemizde en sık tercih edilen çiçek türü olduğu ifade edilebilir. Bu zarif bitkiler tropikal mevsimleri severken, doğrudan güneşe maruz kalmaktan pek hoşlanmazlar. Orkidelerin uzun süre güzelliğini muhafaza edebilmesi için doğru şartlarda bakılması gerekir. Uzun gövdesi ve yaprakları ise genel olarak küçük ve çiçeklidir.

Orkide, iklim şartlarına karşı direnç gösteren bir bitkidir. Aynı zamanda yılda iki kez çiçek açtığı söylenebilir. Doğru şartlarda bakıldığında, bir sene içerisinde 3-4 kere çiçek açtığı görülebilir. Bu güzel bitkiler ışıklı olan ortamları ve havayı çok severken, ışığı ne kadar çok severse sevsin doğrudan güneşe maruz kalmayı pek fazla sevmezler. Bu yüzden orkidelerin uzun ömürlü olabilmesi için, onları sularken musluk suyu yerine içme suyu kullanmakta fayda vardır.

Sahip olduğu hassas yapısıyla özel ilgi ve bakım isteyen orkideler, doğru şekilde bakımı yapılmadığında kısa süre içerisinde solar. Haftada en az iki kez su vermek, orkidelerin güzelliğini muhafaza edebilmesi için yeterli olacaktır. Ayrıca orkide bakımında şeffaf saksı tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Toprağın nemli olması gerektiği için, mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak sulama süresi düzenlenmelidir. Aynı zamanda sulama işlemini genellikle sabah saatlerinde yapmak, orkidenin çiçeklerinin verimli çıkabilmesi için gereklidir.

Canlı Orkide Fiyatları

Canlı çiçekler; sevgi dilini yansıtmanın en güzel yollarından biri olarak herkes tarafından değerlendirilmelidir. Özel günlerde düşünülerek hazırlanan şık bir çiçek buketi, sevdiklerinize karşı içinizde yer edinen duyguları yansıtmanın görsel olarak en tatmin edici yoludur. Bu güzel çiçekler arasında çok sık tercih edilen bir seçenek olan orkideler, duyguları tercüman etmenin yanı sıra dikkat çeken güzelliği ile en sert görünümlü kişilerin bile kalbinin yumuşamasını sağlar. Güneş bir bahar mevsiminde, mis kokusu ve eşsiz güzelliği ile orkideleri görerek güne başlamak kimi mutlu etmez ki?

Ev ve işyeri gibi iç mekânlarda, dekoratif unsurların yeri farklıdır. Orkideler de baharın gelmesiyle birlikte çiçek açarak hayatın içerisinde yaşanan stres ve yorgunlukları bir yana bırakmayı sağlar. İnce yapısı olmasına rağmen, tabiatı gereği çok dayanıklı olan orkide çiçeği; bakımına dikkat edildiği takdirde uzun yıllar güzelliğini koruyabilir. Ayrıca çiçekleri de bir o kadar kalıcı olacaktır. Orkide çiçeği bakımı, cinsine göre farklı tarihlerde çiçeklenir. Bu yüzden sanılanın tam aksine, çiçek döken orkidenin ölü olarak nitelendirilmesi doğru değildir.

Orkide gibi her koşulda görsel şölen yaratan zarif bitkilerin, sevdiğiniz insana gönderirken firma seçimi konusunda dikkatli olmak çok önemlidir. Son dönemde çiçek sektöründe yaşanan gelişmelerden kaynaklı, bu alanda sonsuz bir rekabetin ortaya çıktığı söylenebilir. Bu rekabet ise doğal olarak zaman zaman hizmet kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Canlı orkide fiyatları en ucuz seçimleri bir arada barındıran Arelia Flowers, söz konusu orkide çiçeklerinin güzelliğini yansıtmak olduğunda profesyonel hizmet vererek benzersiz seçenekler sunan bir firmadır. Orkide siparişi vererek değer verdiği insanları mutlu etmek isteyen ince ruhlu kişiler, Arelia Flowers web sitesine göz attığında, birbirinden farklı renk seçeneklerinde orkideleri tek tıkla sipariş edebilir. Firma olarak en özel anlarınıza eşsiz çiçek modelleri ile eşlik ederken, önceliğimiz daima müşteri memnuniyeti olduğundan her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çiçek sipariş ederek değer verdiğiniz insanların kalbini kazanmak ve onlara hiç beklemedikleri anlarda varlığınızı hatırlatmak için Arelia Flowers farkını hemen deneyimlemelisiniz. Mis kokulu çiçek aranjmanları ile özel günlere nitelikli bir imza atmak gerektiğinde, Arelia Flowers her zaman yanınızda olmaya devam ediyor.

Whatsapp