Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
2 ürün bulundu.

Sümbül

Sümbül

Sümbül çiçeği, zambakgiller familyasının bir üyesi olan ve her mevsim çiçek veren,aynı zamanda görünüşüyle de, oldukça iç açan çiçekler arasındadır. Doğru ve eksiksiz bir bakımla sümbül çiçeği, oldukça uzun ömürlü bir çiçek olabilir. Baharın müjdecisi olan sümbül çiçeğini özellikle botanikle ilgilenenler, sıklıkla tercih etmektedir.Çiçek olarak oldukça sevilen ve dört mevsim çiçek açabilen bu çiçekler, bulunduğu ortamın havasını temizlemek gibi birçok farklı özelliğe sahiptir.

Sümbül çiçeğinin kendi içinde, temsil ettiği anlamlarda mevcuttur.Bu anlamlar; sonsuz sevgi, cazibe ve bağlılıktır. Birine sümbül çiçeği hediye etmeniz, ona olan sonsuz bağlılığınızı en doğru şekilde ifade edecektir. Bunun yanında yaşam alanınızda tercih ettiğiniz sümbüller ise ortamınızı oldukça ilgi çekici gösterecektir.Bu çiçeklerin,birçok özelliği bulunmaktadır.

Sümbül çiçeğinin en bilindik özellikleri:

  • En yaygın ve bilinen rengi mavidir. Ancak bu renk dışında, daha birçok renge ve çeşide sahiptir.
  • Sümbül çiçekleri,dört mevsim açabilen uzun ömürlü çiçeklerdir.
  • Bulundukları ortamın havasını temizleyen sümbüller,etrafa çok güzel bir koku yayar.
  • Soğanlı bir bitkidir,aynı zamanda sonsuz bağlılık,cazibe ve sonsuz sevgininde sembolüdür.
  • Özelliklerinin yanı sıra sümbül çiçeği bakımıda oldukça önemlidir.

Sümbül bakımı:

Sümbül çiçekleri anlamından da anlaşılacağı üzere, ilgi istemektedir.Güzel olan herşey ilgi ister, ilgi gösterdikçe güzelleşmeye devam eder. Güzel ve doğru bakım yapıldıkça ve sağlıklı büyüdükçe, etrafına muhteşem güzellikte bir koku yayar. Sümbül çiçekleri, ne çok sıcak, ne de çok soğuk ortamları sevmektedir. Ortalama 15 derecelik bir oda sıcaklığında olmalıdır.

Yaz mevsiminde sıklıkla sulanmalıdırlar, bu süre en az haftada iki kere olmalıdır. Fakat sümbül

üzerinde gözle görülen bir değişiklik varsa ve solma oluyorsa her günde sulama işlemi yapıla bilir.Bu çiçekler,rüzgarı yada çok sıcağı sevmemektedir.Bu sebeple, korunaklı ve onlara uygun alanlarda büyütülmelidir.Sümbüller, uzun süre ışığa maruz kalmamalıdırlar. Bu sebeple, dikkatli olunmalıdır. Yoksa çiçek te sararmalar görülebilir.

Sümbül çiçeklerinin toprakları, nemli olmalıdır. Çünkü sümbüller nemli toprakları severler.

Toprakları, humuslu olmalıdır. Bunun sebebiyse, minerallerin sümbül çiçeğini besleyerek onun daha güzel gelişmesini sağlayacak olmasıdır.Bu çiçekler için orta boy ve her sene değiştirilen saksılar kullanılmalı,bunun en önemli sebebiyse,köklerin daha güzel ve sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesidir.Fakat sümbül çiçeğiniz, bakıma rağmen soluyorsa ve yeniden çoğaltmak istiyorsanız budama işleminden sonra, soğanı toprağın altında saklamalısınız. Böylece zamanı geldiğinde, tekrardan kullanabilirsiniz. Çünkü sümbül soğanlarınız ne kadar büyükse, çiçeğinizde o kadar gelişecek ve güzelleşecektir.

Sümbül Çiçeği Çeşitleri

Sümbül çiçekleri,yıllardan beri etrafa yaydığı hoş kokusuyla bilinmektedir. Sümbül çiçeklerinin her rengi bambaşka anlamlar ifade etmekte, bulunduğu ortamın atmosferini değiştirmektedir. Bambaşka anlamlara sahip bu çiçekler, birden fazla çeşidide içerisinde barındırmaktadır.

Bu çiçekler, sevdiğiniz insana değer verdiğinizi göstermek için oldukça doğru tercihler olacaktır.

Sümbül çiçeklerinin birçok türü bulunmaktadır. Bu türler arasında en bilinen ve tercih edilenleri ise şunlardır;

Hollanda Sümbülü: En revaçta sümbül türleri arasında yer almaktadır. Daha çok bahar aylarında açan bu sümbül, hoş ve çekici görüntüsüyle oldukça çok tercih edilmektedir.

Bozkır Sümbülü: Bu çiçekler, kısa süren soğuk havalara karşı dayanıklı aynı zamanda mor ve mavi çiçeklere sahip sümbüller olarak bilinmektedir.

Sibirya Sümbülü: Avrupa ve Asya'da yetişen bu sümbüller; beyaz,mavi ve pembe renktedir.

Kelebek Sümbülü: Bu çiçekler mor yada pembe çiçekli, oldukça hoş sümbüller arasında yer almaktadır. Genel olarak,yabani veya doğal alanlarda yetişirler.

Orman Sümbülü: Bu Sümbül çeşidi, pembe ve beyaz renkleriyle bilinirler. Ormanlık alanda bu çiçeklere oldukça sık rastlanmaktadır.

Yıldız Sümbülü: Genelde yaz aylarında çiçek açan bu çeşit, sarı ve beyaz renkte çiçeklere sahiptir.

Yabani Sümbül: Bu tür sümbül çiçeği, normal bir sümbül çiçeğine benziyor olsada aslında oldukça farklıdır. Bu sümbül çeşidi bir diğer adıyla,dağ sümbülü olarakta bilinmektedir. Bu çiçek bataklık yada tarla gibi alanlarda ortaya çıkmaktadır. Renk yelpazesi geniş bir tür değildir. Genel olarak,koyu mavi renklerde görülmektedir.

Sümbül Çiçeği Fiyatları

Yaşam alanlarında vazgeçilmez bir yere sahip olan sümbül çiçekleri, bulunduğu ortamı oldukça çekici kılmaktadır. Kokusu ve görüntüsü ile bulunduğu ortamın enerjisini bir anda arttırabilmektedir. Bu güzel bitkiye sahip olmak isteyen yada sevdiklerine hediye etmek isteyen kişiler, bu çiçeklerin fiyatlarını oldukça merak etmektedir.

Çeşitli renklere ve türlere sahip olan bu çiçekler,farklı fiyatlara sahiptir. Bu fiyat durumu çiçeklerin çeşitleri ve renginin ne kadar tercih edildiği ile doğru orantılıdır.En çok tercih edilen çiçek çeşitleri ile daha az tercih edilen çiçekler arasında, fiyat farklılıkları olmaktadır. Sizin için en uygun sümbülü belirleyip, fiyat bilgisiyle birlikte değerlendirebilirsiniz.

Sümbül Çiçeği Siparişi

Sümbül çiçekleri birçok çeşidi olmasıyla birlikte, içinde barındırdıkları renklerle de birçok anlam ifade etmektedir. Sümbül çiçeklerinin renkleri ve anlamları şu şekildedir;

Mor Sümbüller;Bağışlama, özür dileme, pişmanlık duygusunu sembolize ederler.

Sarı Sümbüller;Sarı sümbüller genel anlamıyla, kıskançlığı simgeler. Fakat görüntüsü ve gösterişi sebebiyle ifade ettiği anlam göz önünde bulundurulmaz.

Pembe Sümbüller; Pembe sümbüller,duygusallığı ifade eder.Sümbül çeşitleri arasında kokusu en farklı olanlarıdır.

Mavi Sümbüller; Bu sümbüller, barışı ve beraberliğin simgesidir. Sevdiğiniz birine hediye olarak seçildiğinde bu çiçekler, sadâkati temsil eder.

Mor Sümbüller; Mor çiçekler,yoğun bağlılık ve cazibeyi sembolize etmektedir. Sevdiğiniz birine özel hissettirmek istiyorsanız, bu çiçekler oldukça hoş bir tercih olacaktır. Mor çiçek, oldukça zarif ve naif gözüken bir sümbül çeşididir.

Bu gibi farklı renk ve türe sahip sümbüller, yaşam alanınıza yada sevdiklerinize tercih edilmek istendiğinde,ifade ettiği anlamları göz önüne alarak en uygun olanı seçilmelidir. Sümbül çiçek lerini sipariş ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konuysa, bütçenize uygun olmasıdır. Size ve bütçenize uygun olan sümbülü seçtikten sonra, sipariş verebilir ve bu güzel kokulu canlıların, bulunduğunuz ortamın enerjisini yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Sümbül Gönder

Sümbül çiçekleri birçok çeşidi ve rengi ile içlerinde, birçok anlam barındırmaktadır. Yaşam alanlarında muazzam bir dokunuş yaratan bu çiçekler, sevdiklerinizi mutlu etmek içinde oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları sebebiyle, sevdiklerinize hediye olarak tercih edilebileceğiniz bu çiçekler, her daim hatırlanmanızı sağlayacaktır.

Sizlerde sevdiklerinize, duygularınızı en doğru şekilde ifade edebileceğiniz sümbüllerden birini gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz bu sümbüllerle, sevdiklerinizi mutlu edecek ve oldukça özel hissetmelerini sağlamış olacaksınız.

Whatsapp