Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
34 ürün bulundu.

Ofis Bitkileri

Ofis Bitkileri

İş hayatının koşturmacası, ardı arkası kesilmeyen toplantılar, yetişmesi gereken projeler, telefon görüşmeleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan yoğun stres. Bu ofis ortamı size de tanıdık geldi mi? Hayli iç karartıcı gözüken ofis ortamlarını daha keyifli ve yaşanabilir hale getirmek için ortamınızı biraz yeşillendirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz! İmdadınıza Arelia Flowers olarak satışını gerçekleştirdiğimiz birbirinden canlı, muhteşem güzellikteki ofis bitkileri yetişebilir.

Üstelik ofis çiçekleri yalnızca içinde bulunduğu ortamı güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda kapalı alandaki hava kalitesinin iyileşmesine de katkı sağlar. Havadaki kirleri yakalayıp filtreleyen bitkiler daha berrak bir zihinle düşünmenize imkân tanır. 

Bu da doğrudan iş verimliliğini olumlu etkiler. Aradığınız ilham bir türlü gelmiyorsa veya sadece sıkıldıysanız, kalkıp ofis bitkilerini sulamak ve bakımını yapmak size iyi gelecektir. 

Ofis Bitkisi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis çiçeği satın almaya karar verdiyseniz Arelia Flowers olarak size bazı tavsiyelerimiz olacak. Malum, ofisler evlerin aksine günün belli saatlerinde içinde insanların bulunduğu ortamlar. Dolayısıyla satın alacağınız ofis çiçeğinin çok fazla bakım istememesi tercih sebebidir. Keza çalışırken dikkatinizi dağıtacak kadar renkli bitkileri satın almanızı da önermiyoruz. Genelde 1-2 tane çiçek almanız ofis ortamınızın havasını değiştirmeye yeterli olacaktır. Şayet ofisiniz büyükse bu sayı daha da artabilir tabii ki.

Gün boyu güneş alan bir gökdelende mi çalışıyorsunuz? Yoksa güneşi çok az gören, penceresiz, kapalı bir ortamda mı? Veya almayı düşündüğünüz ofis çiçeklerini masa üstünde mi konumlandıracaksınız, yerde mi? Bu soruların cevaplarına göre ofis çiçeği satın alım tercihinizi şekillendirebilirsiniz. 

Örnek vermek gerekirse zeze bitkisi, salon sarmaşığı, paşa kılıcı ve Çin herdemyeşili gibi bitkiler hem güneş ışığına çok ihtiyaç duymazlar, hem de fazla bakım istemezler. Öte yandan aloe vera, para çiçeği (crassula ovata), starliçe ve draçena gibi bitkiler çok fazla gün ışığı isterler. Bu nedenle kapalı bir ofis ortamınız varsa bu tür çiçekleri tercih etmenizi önermiyoruz. 

Tüm bunlar kafa karıştırıcı geldiyse, kararsız kaldıysanız veya takıldığınız herhangi başka bir nokta varsa bize danışmaktan lütfen çekinmeyin.

Ofis Ortamları İçin Bitki Önerileri

Para Ağacı

İsminden de anlaşılacağı üzere para ağacı bitkisi, asırlardır insanoğlu tarafından zenginliğin ve iyi talihin sembolü olarak görülmüştür. Havayı temizleme ve arındırıcı özellikleri sayesinde çalışırken daha iyi odaklanabilir ve kariyer yolunda daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Çok bakım istememesi bu bitkiyi ofisler için saksı çiçekleri arasında öne çıkaran bir diğer özelliği.

Melek Kanadı

Kalbi andıran yaprak tasarımıyla dikkat çeken ve Latince ismi Syngonium olan bu bitki, güneş ışığı ve bakım istememesiyle öne çıkıyor. Aynı zamanda havayı temizleyici özelliği de var. Minimalistik bir ofiste çalışıyorsanız, sizin için ideal seçenek.

Orbifolya

Masa üzerinde konumlandırmak için büyük olabilen bu güzel bitkiyi genellikle ofisin güneş almayan kenarlarına konumlandırmanızı öneririz. Az ile orta seviye arasında bir ışık ihtiyacı olan ofis süs bitkileri arasında yer alan Orbifolya bitkisinin doğrudan güneş ışığından korunması gerekiyor çünkü.

Orkide

Çok klasik bir seçim gibi gelebilir, ancak orkideler gerçekten çok zarif ve bakımı bir o kadar zahmetsiz bitkilerdir. Öyle ki çoğu orkide türünü haftada yalnızca bir kez sulamanız yeterli olacaktır. Eğer çok sularsanız kökte çürümeye yol açabilirsiniz. Haftada bir orkideler için tasarlanmış gübreyle beslemesini yapıp orkide vitaminleriyle takviye sağlarsanız bu güzel bitkilerle uzun süre aynı ofis ortamını paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde sukulent ve kaktüs aranjmanları, bonsai ve ananas ağaçları da ofis ortamlarına renk katacak canlı ofis bitkisi seçenekleri arasında listelenebilir. Bu zengin seçenekler arasından hangisini tercih edeceğinize ise bitkinin konumlandırılacağı yer, ofisin ışık alıp almama durumu, sizin çiçeğe yeteri kadar ilgi gösterip gösteremeyeceğiniz gibi kriterler doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Ofis Bitkisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Daha önce de belirttiğimiz üzere saksıdaki ofis bitkilerinin bakımı çok zahmetli değildir, fazla zamanınızı da almaz. Yine de daha önce hiç bitki yetiştirmemiş olanlar kafa karışıklığı yaşayabilir. Fazla gübre veya su verme, güneş ışığına aşırı maruz bırakma gibi yanlış hareketler bitkilerde istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Aşağıda ofis bitkisi bakımı için hazırladığımız bazı temel ipuçlarını bulabilirsiniz:

  • Mutlaka doğru saksı kompostunu seçin. Satın aldığınız bitkinin daha sağlıklı kalması için (orkide gibi) özel karışımlar olabilir. Varsa bunları kullanın.
  • Düzenli olarak gübreleyin. Yaz aylarında her iki haftada bir, kışın ise ayda bir gübre vermek bitkinizi hayata bağlayacaktır.
  • Ölen veya ölmekte olan yaprakları temizleyin. Bu, bitkinizin hasta olmasını önler ve sağlığını korur. 

Ofis Bitkilerinde Doğru Yer Seçimi

Çok fazla seçenek olduğu için ofis bitkisi seçiminde kararsız olmanız gayet normal. Eğer müşteri temsilcilerimize ulaşırsanız hangi bitkinin, ofisinizin hangi alanı için uygun olacağına dair size fikir verebiliriz.

Giriş Holü ve Resepsiyon

Ofis girişlerindeki boşlukları tamamlamak için bitkilerden yardım almak, ofis dekorasyonunda çokça tercih edilen bir yöntem.

Bir devetabanı türü olan monstera minima, geniş yapraklarıyla büyük alanları göz alıcı şekilde doldurmanıza yardımcı olacaktır. İsterseniz saksıda salon sarmaşığı da tercih edilebilir. Birden fazla ofisin bulunduğu plaza gibi bir ortamda çalışıyorsanız, ofisinizin havasını bu bitkilerle kolaylıkla değiştirebilmeniz mümkündür.

Masa Üstü

Küçük saksılarda yetiştirebileceğiniz, boyu en fazla belli bir yere kadar büyüyebilen, fazla bakım ve güneş ışığı istemeyen starliçe ve kalp şeklindeki sukulentler masa üstü için idealdir. Taşıması ve bakımı kolay olduğu için masasına renk katmak isteyen beyaz yakalıların tercihi genellikle bu bitkilerden yana oluyor.

Sevdikleriniz İçin Hediyelik Ofis Bitkileri

Terfi alan, iş hayatına yeni atılan veya ofis ortamını yenileyen sevdikleriniz için de hediyelik ofis bitkisi satın almayı tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize alabileceğiniz en güzel ve anlamlı hediyeler arasında yer alan ofis çiçeklerini canlı ve taptaze olarak ulaştırıyoruz. Arelia Flowers olarak İstanbul içi aynı gün hızlı teslimat yapabildiğimiz gibi, hediye edeceğiniz kişiye özel notlar da hazırlayabiliriz.

Tek bir çiçekle kendinizi sınırlamak istemiyor musunuz? Hiç dert değil. Sitemizde birbirinden güzel aranjmanlar da mevcut. Dekoratif, şık saksıların kullanıldığı aranjmanlar uzun süre canlı kalabilirler.

Ofis Bitki Fiyatları

Arelia Flowers olarak bizler ofis bitkileri satın almak isteyen müşterilerimiz için birçok farklı seçenek sunuyoruz. Tamamı canlı ofis çiçeği modellerimize web sitemiz üzerinden ulaşabilir, güvenli ödeme yöntemleriyle sipariş vermeniz halinde hızlıca teslimatını gerçekleştirebiliriz.

Ofis ortamına farklı bir hava getirmek veya yalnızca çalışma masanıza yenilik getirmek için ofis bitkisi satın almak istiyor olabilirsiniz. Buna göre de ofis bitki fiyatları değişkenlik gösterecektir. Küçük saksılarda yer alan, yurtdışından ithal edilmeyen bitkiler daha uygun fiyatlı olabiliyor. Boyutu büyük, nadir bulunan ofis bitkilerinde ise fiyatlar yukarı doğru çıkabilmektedir.

Sitemizde her bütçeye uygun onlarca ofis bitkisi yer alıyor. Siz de hemen beğendiğiniz ofis masa çiçeklerini sipariş vererek mutlu müşteri kitlemiz arasındaki yerinizi alın ve ofis ortamınıza farklı bir hava katın! Sitemize üye olarak indirim ve kampanyalardan haberdar olabileceğinizi de hatırlatmış olalım.

Whatsapp