Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
33 ürün bulundu.

Salon Bitkileri

Salon Bitkileri

Yaşadıkları mekânlara şık bir dokunuş yapmak, salon çiçekleri sayesinde mümkündür. Salon çiçeklerinin öne çıkan estetik özellikler, bulunduğu ortama enerji vererek hoş bir ambiyans yaratır. Görsel olarak son derece tatmin edici bir güzelliğe sahip olan bu bitkiler, aynı zamanda evlerinizde bulunan havayı temiz tutmak konusunda yardımcı olur. Yaratıcı ve kişinin zevkini yansıtan bir dekorasyonla birleştirildiğinde, salon bitkileri çeşitleri bir bahçe terapisi görevi görerek hem evlerde hem de ofis ortamında bulunan tüm negatif enerjiyi yok eder.

Salon Çiçekleri Çeşitleri

Bulunduğu ortamı güzelleştirmenin yanı sıra, uzun sürelerini geçirdiği dört duvar arasını mis kokulu ve havayı temizleyen bitkiler sayesinde botanik bir bahçeye çevirmeyi kim istemez ki? Ev ve işyerlerinin en özel noktasına konumlandırılacak, yoğun bir huzur ortamı yaratan ve eşsiz dekorasyon sıcaklığının net bir şekilde ortaya konulduğu salon bitkilerini sizler için bir araya getirdik. Bu güzel bitkiler, tercih edildiğinde iç mekân bitkilerinin görsel güzelliği sayesinde, yaşam alanında uzun süre aynı güzelliği muhafaza etmek isteyen kullanıcıların ilk tercihi haline gelir. Arelia Flowers farkıyla sunulan salon bitkilerine göz atarak, kişisel zevkinize en uygun olan bitkiyi tercih edebilirsiniz.

Para Ağacı

Büyük yapraklı bitkilerden olan ve yeşim bitkisi olarak da bilinen para ağacı; parlak oval şekillerde yaprakları ve sahip olduğu kalın gövdesi sayesinde gören herkesin dikkatini çekebilecek bir güzelliğe sahiptir. Özellikle ev ve iş yerine daha çok tropikal bir hava katmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği para ağacı, tatmin edici görselliği ile iç mekân dekorasyonuna çok eşsiz bir dokunuş yapar. Zaman zaman bonsai çiçeği ile karıştırılabilen para ağacı, her gün birkaç saat de olsa gün ışığına ihtiyaç duyar. Çok daha verimli bir şekilde yetişebilmesi ve görsel güzelliğini tam anlamıyla sergileyebilmek için para ağacının yüksek geçirgenliği olan bir toprakta yetiştirilmesi tavsiye edilir. Beğeni toplayan bu salon bitkisinin toprağında yer alan nem seviyesi azaldıkça, düzenli olarak sulamak çok faydalı olacaktır. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra, rutin bakımı yapılan para ağacından beklenen dikkat çekici gelişimi seyretmek mümkün hale gelir.

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bitkisi denildiğinde ilk akla gelen, bu bitkinin yapraklarında taşıdığı sulu öz sayesinde uzun yıllardan beri şifa amaçlı kullanılmasıdır. Sağlık ve güzellik söz konusu olduğunda büyük faydalar sunan bu salon bitkisi, birbirinden farklı koşullara daha rahat şekilde uyum sağlayabildiği için ev ve ofislerde sık şekilde tercih edilen bir alternatiftir. Aloe vera bitkisi, sağlıklı bir gelişim göstermesi için ortalama 21-26 derece aralıklara ihtiyaç duyar. Ayrıca direkt olarak gün ışığı alan yerlere konumlandırılması doğru değildir. Nemli sulama sistemi ile düzenli olarak bakımı yapılan aloe vera bitkisi, hava alan bir toprağa sahip olduğundan gören herkesi kendine hayran bırakacak görsel şölen yaşatır. Ayrıca aloe vera yetiştirirken, yüksek derece verimlilik elde etmek ve salon bitkisi işe yaşam alanlarına renk katmak için yapraklarının içinde bulunan jel düzenli şekilde çekilir ve günlük olarak yapılması gereken bakımlarının doğal ve saf bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Kurdele Çiçeği

Günümüzde görsel güzelliği ile salon bitkisi denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerden birisi de kurdele çiçeğidir. Bu bitki, günümüz şartlarında bohem dekorasyonun artış göstermesinden dolayı, sadece yer saksılarında değil tavan saksılarının da olmazsa olmaz seçeneği olmasını sağlamıştır. Uzun süredir iç mekân dekorasyonu ile yaşam alanlarını güzelleştirmek söz konusu olduğunda dikkat çeken kurdele çiçeği, Güney Afrika kökenli bir bitki olduğundan dolayı ilkbahar ve yaz mevsiminde daha fazla sulamaya ihtiyaç duyar. Bir kılıcı andıran sivri ve uzun yapraklara sahip olması, bohem ve modern tarz karışımı salon dekorasyonu oluşturmak isteyen kişilerin beklentilerini büyük ölçüde karşılayan farklı bir ambiyans yaratır. Kurdele çiçeği doğru koşullar sağlanarak bakıldığında, ortalama 60 cm’ye kadar uzayarak dikkat çekici bir ev bitkisi haline gelebilir.

Yelken Çiçeği

Bir diğer ismi barış çiçeği olarak bilinen yelken çiçeği; ev ve işyerlerinde botanik bir bahçe ortamı yaratarak yaşam alanlarına farklılık katmak isteyen kişilerin beklentilerini karşılar. Çok gösterişli bir görüntüye sahip olmasa bile, dikkat çekici güzelliği olan yelken çiçeği nemli toprak ve gün ışığı alan yerleri sever. Bu alanlara konumlandırıldığında, yelken çiçeği ev güzel haliyle dikkat çeker. Güzel ve parlak yapraklı bitkilerden olan yelken çiçeği, bu bitkinin iç mekânın havasını değiştirmek için yeterlidir. Ancak bu bitki yanlış şekilde sulandığında ve çok fazla gün ışığına maruz kaldığında, beklenen güzelliği sergileme ihtimali düşeceğinden bu konuda hassas davranmak da fayda vardır.

Şans Bambusu

Salon bitkileri söz konusu olduğunda ilk seçeneklerden biri olan her zaman şans bambusu olmuştur. Salon dekorasyonuna eşsiz bir dokunuş yapmak isteyen kullanıcılar için bu çiçekler olmazsa olmazdır. Batı Afrika kökenli olan şans bambusu bitkisi; saksıda bulunan toprak içerisinde yetişmekten daha çok, suda yetişmeyi tercih eden bir bitki çeşididir. Bu nedenle yaşam alanlarında şans bambusuna yer vermek için, çok daha özel ve seçkin saksılar tercih edilmelidir. Ofis ya da ev ortamında kullanıldığında, kişilere şans kazandırdığı düşünülen bu bitkinin gösterişli bir güzelliğe sahip olması için cam vazo içerisinde suda yetiştirilmesi ideal olacaktır. Uzun, ince ve kavisli yaprakları sayesinde, görsel olarak tatmin edici olan şans bambuları, aynı zamanda çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duymadan büyüyebilen bitkilerin başında gelir.

Orkide

Her salon çok büyük boyutlara sahip olmak zorunda olmadığından, ev ve ofis ortamındaki enerjiyi yükseltmek amacıyla en zarif çiçek seçeneklerinden biri orkide çiçeği olarak karşınıza çıkar. Orkidenin bu bitkiler arasında en zahmetli bakım sürecine sahip olması, meşakkatli büyüme serüveninden kaynaklı çok daha fazla özen gerektirir. Genel olarak aydınlık alanlarda daha güzel kendini gösteren orkideler, sabah ve akşam güneşini doğrudan alabilen bir pencere önüne konumlandırıldığında güzelliğini sergileyebilir. Orkidenin ihtiyaç duyduğu her detay, yapraklı aracılığı ile kendini ortaya koyar. Koyu yeşil tonlarda olan yumuşak orkide yapraklarının bulunması, orkidenin gerektiğinden fazla güneşe maruz kaldığının bir ispati niteliğindedir. Ayrıca sararmış ya da kızarmış yapraklara sahip olması, orkidenin ihtiyacı olandan fazla güneş aldığını gösterir. Mini orkide, bambu orkidesi ve maymun orkidesi gibi birbirinden farklı türleri olan orkidenin pembe, sarı, mor ve beyaz renkleri yaşam alanlarınızda hayal ettiğiniz doğal ortamı yaratma konusunda başarılıdır.

Paşa Kılıcı

Paşa kılıcı bitkisi; bakımı en zahmetsiz ve kolay olan salon bitkileri arasında olduğundan çok fazla rağbet görür. Uzun ve düz yaprakları sayesinde çok daha karakteristik yapısı bulunan paşa kılıcı bitkisi bazı kaynaklara göre yılan bitkisi olarak da nitelendirilebilir. Az ve çok güneş ışığına karşı daha yüksek dirençli olması, bu bitkinin havada bulunan toksinleri yok etme özelliğinin bulunması kullanıcıların beğenisini kazanan özelliklerinden biridir. Paşa kılıcını yaşam alanlarında kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise evcil hayvanlar açısından bazı dönemlerde zehirleyici bir etki ortaya koyabilmesidir. Bu yüzden evde ya da ofiste köpek, kedi gibi evcil hayvanlar beslendiğinde, salon çiçeği olarak paşa kılıcını tercih etmeden önce düşünmek gerekebilir.

Salon Bitkileri Çiçek Siparişi

Salon bitkileri, doğru koşullar sağlandığında yaşam alanlarına renk ve güzellik katan, ortamın enerjisini en kısa süre içerisinde yükselten önemli bir unsur haline gelebilir. Bu nedenle uygun şartlar oluşturulduktan sonra, kişisel zevklere uygun salon bitkisini tercih ederek iç mekan dekorasyonuna canlı bitkilerin dikkat çeken güzelliğini dâhil etmek mümkündür. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise doğru firmadan salon bitkisi satın almaktır. Her ne kadar seçilen bitkinin teknik özelliklerine uygun bir ortam yaratılsa bile, kaliteli hizmet vermeyen firmalardan salon bitkisi satın almak beklentileri karşılamayan olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Arelia Flowers; söz konusu salon bitkileri olduğunda, her zaman yaşam alanlarınıza uygun bitkilere yer verilen çok geniş bir ürün yelpazesiyle dikkat çeker. Uzun süredir çiçek sektöründe kalite odaklı hizmet veren firmamız için öncelikli olan yaşam alanlarınıza üst düzey kalite standartlarında çiçek modelleri ile eşlik etmektir. Bu yüzden firmamızda cazip salon bitkileri fiyatları ile beğendiğiniz bitkiye tek tıkla sahip olabilirsiniz. Çiçek sektöründe kalite ve güven Arelia Flowers ile sizleri bekliyor. Sizde sevdiklerinizi mutlu etmek ve yaşadığınız ortamın enerjisini değiştirmek için hemen web sitemizi ziyaret edebilir ve salon bitkilerinin yarattığı ambiyansa sadece tek tıkla tanık olabilirsiniz.

Whatsapp