Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
12 ürün bulundu.

Lale

Lale

Zambakgiller familyasından olan, genellikle soğanı ile yetişen güzel ve birçok farklı renge sahip çiçekler arasında yer alan bir bitkidir. Lale, dünyanın birçok yerinde yer alan, kendine has bir güzelliği bulunan, bahar aylarında piknik alanlarını, parkları, bahçeleri ve çiçek tarlalarını süsleyen zarif çiçeklerden biridir. Lale çiçeğinin görüntüsü ise;tek bir sap üzerinde tek yada çift katmanlı çiçeklerin var oluşudur. Özel günlerinizi taçlandıracak bu güzel çiçekleri,farklı renk seçenekleri ile de tercih edebilirsiniz.

Çiçeklerin renkleri genel olarak, beyazdan mora, sarıdan kırmızıya, pembeden siyaha son derece farklı renkleri ile karşımıza çıkmaktadır. Laleler, genel olarak bahar aylarında çiçek açarlar. Çiçeklenme dönemleri ise Nisan ve Mayıs aylarıdır. Lale çiçekleri, genel olarak bahçe düzenlemelerinde kullanılırlar. Bunun yanı sıra kesme çiçek olarakta iç mekan peyzajında çok fazla kullanım alanına sahiptir. Ayrıca, Lale Festivali gibi bir çok özel gündede tercih edilen ve kullanılan bir çiçektir. Sevdiklerimizi mutlu etmek için de, lalelerden hoş bir lale buketi yapmak isteyebiliriz. Bunun için ise,lalelerin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekir. Laleler, toplumda genel olarak güzellik, sevgi,zerafet gibi pozitif semboller ile eşleştirilirler. Zarif ve narin yapısı ve çeşitli renklerininde olması sebebi ile, doğal güzelliğin ve estetiğinde temsilcisidir. Bunun yanı sıra, bazı kültürlerde lale romantik sevgiyi ifade etmek için kullanılırken, bazı kültürlerde ise yeniden doğuşun sembolüdür. Geçmiş tarihlere bakıldığında ise, bu çiçekler refahın temsilcisi olarak bilinmişlerdir. Ayrıca, Osmanlı İmparatorluğu döneminde laleler uzlaşmayı temsil etmiştir. Buradanda anlaşılacağı üzere, laleler birçok kültürde bambaşka ama pozitif anlamlar içermektedir. Fakat, bu nadide çiçeklerin bakımıda önemlidir. Bu bakımda ise ilk sırada sulama yer alır.

Lale Çiçeklerinin Bakımı ve Sulanması

Toprağın Durumu : Bu çiçekler, sulanmadan önce topraklarının ne kadar nemli oldukları kontrol edilmelidir. Toprağın yüzeyi kuruduğu zaman,lalelerin suya ihtiyaç duyduğu düşünülebilir. Ancak, yüzeyinden çok dibine dikkat etmek gerekir. Çünkü, üst kısımları kuruyken alt kısımları nemli olabilir ve fazla verilmiş su laleleri çürütebilir.

Düzenli ve Dikkatli Sulama : Lalelerin,düzenli olarak sulanması gerekir. Özellikle sıcak dönemlerde daha çok sulanmalıdır. Ancak, çok aşırıya kaçılmamalıdır. Çünkü lalelerin soğanları nemi çok sevmektedir.

Güneşten Koruma : Sıcak yaz aylarında, lale çiçeklerinin direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Çünkü direkt aldıkları güneş ışıkları,güneş yanıklarına neden olabilir.

Sulama Tekniği : Bu çiçekler, topraktan sulanmayı severler. Böylece,yaprakları ıslanmaz ve mantar hastalıklarının oluşmasını ayrıcada yaprak lekeleri önlenmiş olur.

Sabahları Sulama : Sabah saatlerinde lalelerin sulanması,bütün gün nem dengesini korumasına yardımcı olacak ve akşamları fazla nem ile karşılaşmamasına sebep olacaktır.

Damlama ve Sulama Sistemi Kullanmak : Genel olarak büyük lale bahçelerinde, kullanılan bu sistem su israfını önler.

Tabiki, lalelerin güzelliği bakımları ile ilişkilidir. Lalelerin bakımıda çok önemlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalar ise ;

Sulama : Lale çiçeği,toprağın kurumasına izin vermeden sulanmalı ve toprağın nem dengesi korunmalıdır. Özellikle çiçeklenme döneminde, bu faktöre çok dikkat edilmelidir.

Güneş Işığı : Bu çiçekler,güneşi severler ve bu nedenle güneşli yerlerde tutulmalılar. Fakat aşırı sıcağın olduğu günlerde,direkt ışığa maruz kalmamalıdırlar.

Toprak Koşulları : Bu çiçekler, humus bakımından zengin topraklarda yetişmelidir. Toprağın PH' ı asidik olmalıdır.

Budama : Solmuş çiçek başları,özenli temizlendiğinde bitkinin yeniden çiçeklenmesi oldukça kolaylaşır. Fakat,yaprakları kesilmemelidir çünkü yapraklar fotosentezi sağlar ve lalelerin soğanlarının enerji depolanmasına yardımcı olurlar.

Gübreleme : Laleler, çok fazla bakıma gerek duymazlar. Sadece dengeli bir gübre uygulamak ve sulamak bile sağlıklı büyümesine yeterli olacaktır.

Hastalık ve Zararlılar : Laleler, mantar hastalıkları ve böceklere karşı hassas bitkilerdir. Belirli aralıklarla bitkiyi kontrol etmek ve böyle bir durumda onları bu hastalıklardan ve böceklerden korumak gerekir.

Lale Buketleri Siparişi

Lale Buketleri, bahar aylarında özel tasarımlar ile en çok tercih edilen çiçeklerdir. Özellikle, narin ve zarif duruşu ile bir bakanı bir daha baktıran lalelerden hazırlanmış bir buket sevdiklerinizi kendisine hayran bırakır. Sevdikleriniz sizler için çok özeldir ve onlara yapacağınız güzel lalelerden hazırlanmış çiçek buketleri yüzlerinde gülümsemeye sebep olacaktır. Kendilerini değerli hissetmelerini sağlayacaktır. Çiçek siparişi verirken yada kendinizi şımartmak istediğinizde doğru bir tercih olacak olan zarif lale buketleri, hem sevdiğinizin,hemde sizin gününüzü güzelleştirecektir. Farklı renkleri ile de oldukça zarif duran lale buketleri,kimisi canlı kimisi pastel tonlarda lalelerle her zaman çiçek siparişi verirken ilk seçilen ve tercih edilen çiçekler arasındadır.

Sizlerde,sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız çok şık hazırlanmış lale buketlerini sipariş edebilir, onların kendini değerli hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Lale Çiçek Çeşitleri

Lale çiçekleri, zarif ve narin formu ile tercih edilen çiçeklerdir. Bu çiçeklerinde, kendi içlerinde birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler ; kırmızı,sarı,mor, beyaz ve daha birçok çeşit ve seçenek ile karşımıza çıkmaktadır.

Kırmızı Laleler : Kırmızı laleler,büyük aşkın ve tutkunun simgesidir. Bazen sevdiklerimize seni seviyorum… diyemeyiz. Bu gibi durumlarda,en doğru tercih kırmızı lalelerdir. Ayrıca kırmızı laleler, büyük aşkın sembolü olan Ferhat ile Şirin'inde simgesi olarak bilinir.

Sarı Laleler : Parlaklık ve güneş ışığının simgesidir. Mutlu durumlarda, yüzlerde tebessüm olabilmek için yapılacak en doğru tercihtir.

Mor Laleler : Bu laleler, soyluluk ve asaleti temsil eder. Lale demek; aşk demektir. Sevdiğinize aldığınız ,mor laleler onlara olan sevginizin ne kadar nadide ve özel olduğunu gösterecektir.

Beyaz Laleler : Beyaz laleler saflığın,masum aşkın, saygının en güzel temsilcilerinden olan çiçekler arasında yer alırlar. Düğünler, yıldönümleri ve daha birçok özel gün için çok nadide ve özel bir tercih olacaktır. Beyaz lalelerden hazırlanmış buketler, sevdiklerinizi gülümsetmek için oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Sevdikleriniz İçin Vazoda Lale

Sevdikleriniz sizler için çok özeldir. Sizler bu özel varlıklara en özel sürprizi yapmak istersiniz. Beyaz,mor, sarı, kırmızı ve daha birçok laleden oluşturulmuş aranjman vazolar bu özel insanlar için çok doğru tercihler olacaktır. Bir vazonun içerisine düzenlenmiş laleler ve hoş bir ambalaj ile bu güzel aranjmanlar, evlerinizin en güzel köşesinde hem şık,hemde taze bir görüntü oluşturacaktır.

Lale Çiçeği Buketi Fiyatları

Laleler, zamansız bitkilerdir. Bu çiçekler, sevdikleriniz için hoş ve olağanüstü seçenekler arasında yer alırlar. Sevdiklerinize bir buket çiçek göndermek, çok zarif bir davranış olacaktır. Fakat, burada lale fiyatlarıda önemli rol oynamaktadır. Burada bilinmesi gereken, lale buketi fiyatları kaç adet lale kullanıldığı ile denk hesaplanır. Bunun yanında, lale buketlerinin içerisinde yer alan farklı çiçeklerde varsa bunlarda artı bir fiyat olarak önünüze çıkar. Sizlerde,sevdiklerinize bütçenize uygun çiçeklerden oluşturulmuş şık siparişler vermek isteyebilir, bunun içinde her bütçeye uygun lale buketlerini sipariş edebilirsiniz.

Whatsapp