Saat 15:00'a kadar olan siparişlerinizi aynı gün teslim ediyoruz.
Kapat
23 ürün bulundu.

Bakımı Kolay Bitkiler

Bakımı Kolay Bitkiler

Bazı bitkiler fazlasıyla ilgi ve alaka isterler. Ancak her zaman bitkilere ilgi gösterilemeyebiliyor. Bu tür durumlarda, bakımı daha kolay olan bitkileri seçmek oldukça büyük bir kolaylık oluyor. Her bitkinin kendi türüne göre bakımı ve sulama çeşidi bulunmaktadır.Bu sebeple bitki alırken cinsini ve özelliklerini bilmek oldukça işinize yarayacaktır. Pek çoğunuz,hayatınızda bir kere dahi olsa bitki yetiştirmeyi demişsinizdir. Çünkü her bitkinin ve çiçeğin insan hayatında ve yaşam alanlarında büyük bir önemi vardır.

Bazı bitki çeşitleri havayı temizlerken bazıları ise ortamdaki negatif enerjiyi azaltmasıyla bilinmektedir.Bu sebeple kişilerin yaşam alanlarında, yetiştirmesi gereken en az bir çeşit bitki bulunmalıdır. Eviniz, çalışma ortamınız,terasınız yada bahçelerinizde yetiştirebileceğiniz birçok çiçek bulunmaktadır. Bu çiçekler sayesinde yaşam alanlarınızı renklendirerek dikkat çekici bir hâle getirebilirsiniz.

Bakımı En Kolay Çiçekler 

Evinize renk katmanın en güzel yollarından biri çiçeklerdir. Saksılarda yetişen birçok farklı çiçek çeşidi ile yaşam alanlarınıza bambaşka boyutlar kazandırabilirsiniz. Fakat burada bilinmesi gereken her bitkinin, kendine özel bir bakıma ihtiyaç duyduğudur. Bitkiler arasında yaz aylarında açanları mevcutken, on iki ay boyunca açanları da bulunmaktadır.

Ev ve ofislerde yetiştirilen bitkiler genel olarak bakımı en kolay bitkilerdir. Tabi ki buna karşı her bitki özel bir ilgi istemektedir. Bitkiler çeşitlerine göre farklı toprak, su, gübre ve ışık ihtiyacı duymaktadır. Basit olan bu bakım kurallarına dikkat edildiğinde bu çiçekler, bakımı oldukça kolay çiçekler arasında yerini almaktadır.

Az bakıma ihtiyaç duyan birçok saksı çiçeği bulunmaktadır. Bu çiçekler sayesinde, yaşam alan larına doğanın ferahlığını taşımak amaçlamaktadır. Hatta haftada bir kez yapılan sulama ile birlikte uzun yıllar yaşayacak ve evlerinizdeki enerjiyi pozitife çevirecek birçok çiçek bulunmaktadır.

  • Para Ağacı 
  • Paşa Kılıcı 
  • Zamia Bitkisi 
  • Salon Yaprağı Çiçeği 
  • Deve Tabanı 
  • Kurdele Çiçeği 
  • Kaktüs 
  • Açelya
  • Sukulent 
  • Maranta

Gibi saksı çiçekleri ortama şıklık ve zerafet katmasının yanında,bulundukları ortamın havasını temizleyerek daha temiz bir hava yaratmaktadır. Bu sayede çiçeklerin birçok özelliğinden faydalanılmaktadır.

Bakımı Kolay Bitki Çeşitleri 

Süs bitkileri yaşam alanlarına canlılık ve ruh veren, muazzam öğeler arasında yer almaktadır. Yeşilin birçok tonunu içinde bulunduran bu çiçekler, kapalı mekânlarda bambaşka bir güzelliğe neden olmaktadır.

Tabi ki bu çiçeklerin tercih edilmesinin yanında bakımı da oldukça önemlidir. Bu sebeple daha az bakım gerektiren bitkileri tercih etmek, her daim oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır. Aşağıda yer alan yazıda yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz,bakımı kolay olan bitkilere ulaşabilirsiniz.

Para Ağacı 

Bakımı oldukça kolay olan bitkiler arasında yer alan Para Ağacı çiçeği, oldukça gür yaprakları ile bilinmektedir. Güneş ışığından hoşlanan ve orta derecede bir su ihtiyacına gereksinim duyan bu çiçekler, kolay bakımları ve şık görüntüsü sebebiyle, iç mekânlara oldukça yakışan çiçekler arasında yer almaktadır.

Paşa Kılıcı 

Bakımı kolay olan iç mekân bitkileri arasında yerini alan Paşa Kılıcı,yapraklarının son derece sert ve kalın olması ile bilinir. Kötü şartlarda bile yaşamını devam ettirebilen bu bitkilerin, en önemli ve özel özellikleri arasında,havayı temizliyor olması bilinmektedir.

Paşa Kılıcı tüm gün oksijen depolayan çiçeklerdir. Gece olunca ise biriktirdiği oksijeni dışarıya bırakırlar. Bu sebeple bu çiçeği yattığınız odaya yerleştirmek oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Zamia Bitkisi 

En çok tercih edilen bakımı kolay çiçekler arasında yer almaktadır. Doğu Afrika'ya özel olan bir çiçektir. Parlak yeşil görüntüsü sebebiyle evlerde muazzam bir görüntüye ve şıklığa sebep olmaktadır. Bu bitkilerin ışık koşulları kısıtlı olmalıdır. Yani Zamialar, gölge ortamları daha çok seven ve bu ortamlarda daha hızlı büyüyen çiçekler arasında yerini almaktadır.

Salon Yaprağı Çiçeği 

Dayanıklılığı ile bilinen bu özel çiçekler,düzensiz sulamaya oldukça dayanıklı çiçekler olduğu için evlerde sıklıkla tercih edilmektedir.Neredeyse tüm ışık seviyelerinde yaşayabilen bu özel çiçek ler, soğuğu sevdiği için sıcak ortamlardan uzak tutulmalıdır.

Deve Tabanı 

Deve Tabanı ( Monstera Deliciosa ) olarakta bilinen bu çiçekler,güzel bir bakımla oldukça uzun süreler yaşayabilmektedir. Olumsuz şartlara oldukça dayanıklı olan bu çiçekler en çok tercih edilen ev bitkileri arasında yer almaktadır. Farklı yapraklara sahip Deve Tabanı her tarzda ve zevkteki yaşam alanlarında oldukça muazzam gözükecek çiçekler arasında yer almaktadır.

Kurdele Çiçeği 

Klasik ve kolay bakım çiçeği olarak bilinen Kurdele Çiçeği,küçük yaşam alanlarında bile oldukça şık ve zarif gözükmektedir.  Sevimli görüntüsü ile oldukça dikkat çeken bu çiçekler, kapalı alanlar da her ortama oldukça yakışacaktır. Çiçek sulamayı unutanlar için oldukça ideal olan bu çiçekler, en iyi büyümeyi güzel ve verimli ışık aldığında verir.

Açelya 

Bakımı kolay balkon ve teras çiçekleri arasında ilk sıralarda yer alan bu çiçekler, zarif ve narin görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir. Güneş ışığı alan yerleri çok seven bu bitkiler, rüzgar karşısında oldukça dirençli ve dayanıklıdır. Gölgeyi ve nemi oldukça seven bu çiçekler, bakımı kolay olan çiçekler arasında en dayanıklı olanlarından biridir.

Sukulent 

Kolay yetiştirilen ve oldukça dayanıklı olan bitkiler arasında yer alan Sukulentler, su tutma özelliği sayesinde oldukça uzun süreler yaşayabilmektedir. Taşlarla ve farklı otlarla yapılan Sukulent aranjmanları, iç mekânlarda bambaşka güzellikler ortaya çıkarmaktadır.  

Tüm bunların yanında radyasyonu içine çekmesiyle de bilinen bu çiçekler,yaşam alanlarınıza oldukça estetik bir boyut kazandıracaktır. 

Kaktüs 

Kaktüsler yaşam alanlarını renklendiren dikenli ve özel çiçekler arasında yer almaktadır. Radyasyonu içine çeken bu bitkiler, ortamı temizlemesinin yanında bulundukları ortama bambaşka bir hava katmaktadır. Her ortama uyum sağlayabilen bu çiçekler,az sulama ile bile uzun süre yaşayabilmektedir. Sulama yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise çiçeğe verilecek olan suyun oda sıcaklığında olmasıdır. Kışın bir yazın iki kez sulamak bu bitkiler için oldukça ideal olacaktır.

Maranta

Maranta bitkileri gündüzleri yapraklarını açan geceleri ise kapatan bitkiler arasında yer almaktadır. Zarif bir güzelliğe sahip olan bu çiçekler,ılık su ile sulanmalıdır. Toprağı ise her daim nemli olmalıdır. Bu durumlara dikkat edilmesi halinde bu bitkiler, yaşamlarını uzun süre devam ettire ceklerdir.

Bakımı Kolay Bitkiler Siparişi

İç mekân bitkileri ortamı güzelleştirmesi ile beraber, sağladıkları pozitif enerji sayesinde de sıklıkla tercih edilen çiçekler arasında yer almaktadır. Çoğu insan yaşam alanlarında özgün tasarımlarla salon bitkisi kullanmak ister. Fakat bu noktada bitkilerin bakımı, onları oldukça düşündürür. Bu noktada bakımı kolay olan bitkiler oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır. 

Bakımı kolay olan birçok çeşit ve türden bitkilerden birini seçebilir ve sipariş verebilirsiniz. Hem sevdikleriniz için hem de kendi yaşam alanlarınız için tercih edebileceğiniz bu özel çiçekler, içme kânlarınızda bambaşka havalar yaratmanızı sağlayacaktır. Sizlerinde yapması gereken birçok seçenek arasında tarzınıza uygun olan bakımı kolay olan çiçeklerden birini seçmek ve sipariş vermektir.

Whatsapp